Kdo jsme

Jsme parta mladých lidí, kteří bojují s dezinformacemi a dalšími nástrahami mediálního světa a sociálních sítí. Bojujeme tím, že vzděláváme.

Vojtěch Bruk

Je místopředsedou Zvol si info, na starosti má finance, přednášení pro knihovníky, učitele a na veřejných akcí. Jeho oblíbenými tématy k přednášení jsou deepfake videa a konspirační teorie. Vystudoval politologii a bezpečnostní-strategická studia.

Veronika Batelková

Je předsedkyní Zvol si info, na starost má chod celého spolku, velmi ráda si ale i zapřednáší na školách či veřejných akcích. Vystudovala žurnalistiku a politologii, nyní studuje KISK na filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Tibor Vocásek

Je místopředsedou Zvol si info. Stará se o organizaci a přednášky pro různé skupiny posluchačů. Má zkušenosti z médií i marketingu a snaží se je předávat dál. Absolvoval mediální studia, žurnalistiku a politologii na FSS MUNI.

Kateřina Křivánková

Bývalá hlava, srdce a generál. Zvol si info šéfovala dva roky. Stojí za koncepcí příběhových lekcí, Průvodcem po sociálních sítích a Infosaurem. Teď je z ní máma a tak se věnuje tvorbě materiálů a Zvol si info akcím pro dospělé (knihovníci, učitelé, firmy).

František Trojan

Jeho nejmilejší činností je jezdit po školách a přednášet pro žáky, žákyně, studenty a studentky. Jinak píše na internet a snaží se dostudovat. Kromě toho má rád fotbal, pivo a americkou verzi seriálu The Office.

Josefína Knollová

Ve Zvol si info se podílela na Průvodci po sociálních sítích, jinak se snaží vymýšlet nové projekty a stará se o Twitter. Studuje politologii a mezinárodní vztahy, pendluje mezi Prahou a Brnem a baví ji focení, hudba a architektura.

Kryštof Havelka

Nejvíc si užívá kontakt s publikem nehledě na věk, vysvětlování alogoritmů sociálních sítí nebo popichování plochozemců. Vystudoval Bezpečnostní a strategická studia spolu s Mezinárodními vztahy, přičemž se v tomto směru snaží i o akademický výzkum.

Marijana Šutová

Stará se hlavně o Facebook a Instagram, občas si ráda zapřednáší a podílela se na Průvodci po sociálních sítích. Na spolku jí nejvíc baví vymýšlení nových projektů a skvělá parta lidí. Mezi její záliby patří čtení komentářů pod šťavnatými diskuzemi na sítích, jóga, běh a hudba.

Vojta Krejčí

Rád si zapřednáší na základních i středních školách. Zajímá se o nevyřešené záhady a s nimi spojené konspirační teorie. Je bakalářem z bezpečnostních studií a mezinárodních vztahů, v současné době pokračuje v programu International Relations and European Studies.

Zuzka Zavadilová

Nejvíce ji baví přednášet na základních školách, podílela se také na tvorbě Infosaura. Do spolku se přidala, aby vystoupila ze své komfortní zóny a zlepšila své mluvení před lidmi. Studuje žurnalistiku a mezinárodní vztahy, jejím guilty pleasure tak jsou konspirační teorie o novém světovém řádu.

Vojta Sýkora

Nejvíc ho baví přednášet pro starší ročníky základních škol a debatovat s nimi o tématech, která se jen tak obvykle neřeší. Čas strávený jinak než přednášením prozatím úspěšně balancuje mezi studiem Geoinformatiky a kartografie na PřF MUNI, sportem na reprezentační úrovni a závislostí na filmech či čokoládě.

Klára Jelínková

Ve Zvol si info se společně s dalšími stará o sociální sítě. Absolvovala marketing a PR a mediální studia na FSV UK. Baví ji bizáry na internetech, toulat se po lesích a starat se o pokojové rostlinstvo.

Jakub Fišer

Primárně přednáší a příležitostně dělá cokoliv dalšího. S dezinformacemi bojuje také v think-tanku Evropské hodnoty. Milovník cyklistiky, piva a venkova. Absolvent pražské Fakulty sociálních věd.

Adéla Špetlová

Přidala se k nám ještě jako středoškolačka. Nyní studuje v Olomouci na FF UPOL českou filologii se zaměřením na editorství ve sdělovacích prostředcích. Stará se především o focení týmu, fotky z přednášek a o náš Instagram. Ráda vyvrací fake news na sociálních sítích, fotí a nebo chodí po horách.

Petr Kadeřábek

Ve Zvol si info přednáší pro všechna publika a nejvíce se rozpovídá o tématech spojených s psychologií, kterou má společně s bezpečnostními a strategickými studii vystudovanou. Ve volném čase se rád chodí provětrat do hor a usíná u dlouho rozečtených knih.

Nina Hájková

Ve Zvol si info hlavně přednáší, protože to ji baví nejvíc. Úplně nejraději má přednášky pro první stupeň. Miluje téma městských legend. Mimo ZSI má ráda hudbu, cestování a jednorožce. Studovala mediální studia, žurnalistiku a politologii na FSS MUNI.

Klára Božoňová

Ve Zvol si info nejraději přednáší pro nejmladší děti, ale sem tam pomáhá i s dalšími projekty. Přidala se, aby se naučila nové věci a poznala fajn lidi. Studuje sociologii a žurnalistiku a ve volném čase se chodí provětrat do hor.

Lucie Rulíšková

Od svého vstupu do Zvol si Info se věnovala převážně přednáškám. Postupně se specializovala hlavně na přednášky na základních školách a podílela se na vzniku interaktivních prvků. Má vystudovanou sociologii a pedagogiku. Momentálně se věnuje hlavně mateřství, ale občas si najde čas pro práci na různých materiálech.

Josef Bernard

Především přednáší na školách, příležitostně se podílí i na tvorbě edukačních materiálů. Na Univerzitě Karlově vystudoval mezinárodní teritoriální studia a nyní pokračuje studiem práva a právní vědy. Právníky rád straší svým amatérským nadšením pro poststrukturalismus.

Jan Bořil

Jeden z mladších členů spolku a tak trochu “černá ovce”, protože studuje na Přírodovědecké fakultě. Nejradši přednáší, a to zejména na středních školách, nebojí se ale ničeho. Jeho specialitou jsou klimatické fake news, krom toho se podílí na vývoji webinářů.

Petr Střítežský

Je hrdým absolventem Masarykovy univerzity a spoluzakladatelem Zvol si info. Dal tvář našim sociálním sítím, které přes 3 roky každodenně opečovával. Dnes u nás působí jako kreativní dohled a marketingu na sociálních sítích se věnuje profesně. Ve volném čase rád vaří a cestuje (nejlépe souběžně), hraje hry deskové i konzolové a praktikuje sebetrýzeň u zápasů Arsenalu FC.

Štěpán Rožník

Živí se jako full-stack programátor. Vytvořil hru Infosaurus a současně se stará o web Zvolsi.info. Kromě programování má rád populární psychologii, historii, politiku, léto a moře.

Více o slovenském týmu najdete na slovenské verzi stránky.

Dominik Porvažník

Študuje magisterský program Medzinárodní vztahy na Masarykovej univerzite. Pre rok 2018 je Mládežníckym delegátom OSN za Slovenskú republiku. V rámci svojho štúdia sa zúčastnil študijných pobytov na Università di Bologna a Missouri State University ve Spojených státech amerických. Okrem štúdia má za sebou aj praktické stáže na Zastúpení Európskej Komisie, Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v Kancelárii Prezidenta SR a v Center for European Policy Analysis vo Washingtone, D.C., kde sa zaoberal aj šírením „fake news“, dezinformáciami a spôsobmi ich odhaľovania. V súčasnosti sa okrem projektu Zvol si Info venuje aj projektu Visegrad fo(u)r Sustainable Development Goals.

Nikola Vlčková

Ciao! Volám sa Nika. Dievča z malebných Kysúc, ktoré je aktuálne usadené v Brne. Som absolventka medzinárodných vzťahov a politológie na Masarykovej univerzite. Zároveň mi učaroval politický marketing, čo je aj moje zameranie na magisterskom stupni. Zvol si Info je projekt, v ktorom môžem naplno využiť svoju energiu a hlavne robiť dobrú vec, tak potrebnú v dnešnej rýchlej dobe! A čo robím vo voľnom čase? Veľa spím, cestujem, fotím, instagramujem a vymýšľam kreatívne aktivity, ktoré nie vždy dopadnú podľa predstáv 🙂

Kristína Blažeková

Volám sa Kristína, bývam v Nitre, momentálne pracujem ako psychologička a popri tom sa snažím stíhať PhD štúdium pedagogiky na Slovenskej akadémii vied. Už pár rokov sa venujem problematike mediálnej gramotnosti a píšem o nej aj dizertačku, takže Zvolsi bolo pre mňa jasnou voľbou (na Slovensku nám niečo také zúfalo chýbalo). Vo voľnom čase čítam, pátram po internetovom bullshite a sledujem novodobé reality shows, o ktorých vám budem tvrdiť, že mi ide o psychologickú sondu do duše moderného človeka, ale v skutočnosti sa na nich len rada smejem.

Jakub Jusko

Volám sa Jakub a práve som úspešne ukončil bakalárske štúdium Politológie na Masarykovej univerzite. Vo Zvol si info sa okrem bežnej administratívy zameriavam na prednášky pre slovenských študentov, ktorí čelia nástrahám súčasnej propagandy a fake news rovnako tak ako tí českí. Ak sa momentálne nenachádzam v Brne, pravdepodobne hrám v jednom košickom ochotníckom divadle alebo trénujem brankárov v našom mestskom klube.

Bez těchto lidí by náš projekt nikdy nevznikl. V roce 2016 jej založili jako výstup z kurzu na katedře politologie FSS MUNI.

Michal Myklín

Samuel Kolesár

Veronika Dostálová

Alžběta Bajerová

Dominika Betáková

Ondřej Chlupáček

Líbí se vám to?

Chcete se nás na něco zeptat, nebo byste rádi, abychom přijeli i na vaši školu? Napište nám a společně něco vymyslíme.

Fakturační údaje

Zvol si info z.s.
Joštova 10
60200 Brno
Česká republika
IČO: 06992064

Kontaktní osoba

Veronika Batelková
tel.: +420 721 932 541
e-mail: veronika@zvolsi.info
datová schránka: utuw8ja

Copyright © 2021 Zvol si info z.s.
Webové stránky běží na WordPress
Tvořili a spravují: BRUNO, ZENI & Štěpán