KTo sme

Sme skupina študentov Masarykovej univerzity v Brne a mladých ľudí z iných oblastí so záujmom pomáhať našej spoločnosti, ktorí si na jeseň v roku 2016 povedali “A dosť” a založili projekt Zvol si info. Nebavilo nás pozerať sa, ako sa múdre hlavy plnia hlúpymi (dez)informáciami. V Česku sme preto vytvorili Surferovho sprievodcu internetom a na Slovensku sme si na pomoc zavolali FANTOMASa, ktorý vám v jednoduchosti ukáže, na ktoré oblasti by ste si mali dať pozor vo svete médií, aby vás niekto len tak ľahko neoklamal.

FANTOMAS je nosným prvkom našej prednášky s workshopom, s ktorými sme vyrazili na tour do škôl po celom Česku a Slovensku. Za našu činnosť sme získali ocenenia Gratias Tibi a Cenu rektora Masarykovej univerzity za aktívny rozvoj občianskej spoločnosti, obsadili sme 3. miesto v medzinárodnej súťaži uskutočnenej Facebookom a prezentovali sme sa aj pred odborníkmi vo Viedni a Washingtone.

O “fake news” sme taktiež napísali knihu a dali sme si záležať na tom, aby bola tá Najlepšia. 🙂 Vďaka veľkému ohlasu čitateľov a Nadácii O2 v ČR sme z nej počas Vianoc 2018 rozdali 1 000 kusov na potrebné miesta po celom Česku. Vidieť ju môžete taktiež v predstavení divadelného spolku Listování vedeného Lukášem Hejlíkem.

S naším workshopom radi prídeme aj k vám! Napíšte nám na tim@zvolsi.info 🙂

Kateřina Křivánková

Ahoj, já jsem Kateřina. Zvol si info jsem spolu s dalšími kolegy zakládala a nyní jsem předsedkyně spolku. Na starost mám především chod celého spolku, domlouvání a realizování přednášek (odhadem jsem byla na 40 školách). Ve volném čase studuji politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a cestuji. Mimo to ráda vařím, spím a jsem milovnice Francie.

Petr Střítežský

Jsem hrdý absolvent Masarykovy univerzity, magisterského oboru Politologie. Zvol si info jsem spoluzakládal a mou hlavní činností v něm je opečovávat sociální sítě. V obsahovém marketingu už taky více než 8 let pracuju. Kdykoli mám volný čas, rád cestuju, při cestování samozřejmě rád (& hodně) jím a doma k tomu přidávám i vaření. V neposlední řadě stále praktikuju sebetrýzeň u zápasů Arsenalu FC.

Vojtěch Bruk

Studoval Politologii a Bezpečnostní a strategická studia na MU, kde spoluzakládal projekt Zvol si info. Působí jako lektor a člověk přes finance. Přednášel na více jak 50 akcích a pomáhal taky s psaním Nejlepší knihy o Fake News. Má rád konspirační teorie a satirické fake news. Stará se o Kateřinu, když má hlad nebo když je unavená.

Dominik Porvažník

Študuje magisterský program Medzinárodní vztahy na Masarykovej univerzite. Pre rok 2018 je Mládežníckym delegátom OSN za Slovenskú republiku. V rámci svojho štúdia sa zúčastnil študijných pobytov na Università di Bologna a Missouri State University ve Spojených státech amerických. Okrem štúdia má za sebou aj praktické stáže na Zastúpení Európskej Komisie, Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v Kancelárii Prezidenta SR a v Center for European Policy Analysis vo Washingtone, D.C., kde sa zaoberal aj šírením „fake news“, dezinformáciami a spôsobmi ich odhaľovania. V súčasnosti sa okrem projektu Zvol si Info venuje aj projektu Visegrad fo(u)r Sustainable Development Goals.

Marijana Šutová

Jsem studentkou magisterského oboru Bezpečnostní studia na FSV UK a vedle toho pracuji v PR v oblasti kyberbezpečnosti. Občas píši pro studentský časopis o tom, co trápí studenty a co se zrovna děje. Jsem společenský tvor, takže ve volném čase se nacházím většinou na koncertě nebo v kavárně, někdy také na swingové tančírně. Když se chci uklidnit, cvičím jógu nebo zpívám.

Petr Kadeřábek

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity studuji Psychologii a Bezpečnostní a strategická studia.

Josef Bernard

Jmenuji se Josef a od roku 2016 studuji na Univerzitě Karlově dva obory, konkrétně právo a právní vědu a mezinárodní teritoriální studia. Ačkoliv pocházím z Plzně, na univerzitě a v Praze obecně se cítím jako doma. Převážnou část svého času věnuji studiu ve snaze alespoň částečně pochopit lidský svět. Mám-li zrovna trochu volného času, trávím ho většinou přemítáním o tom, že žádný ve skutečnosti nemám. Pokud se přes to přenesu, nejraději čtu knihy, sleduji filmy nebo plánuji cesty po světě. A přemýšlím, zdali se dá ještě zachránit.

Adéla Špetlová

Ahoj! Jmenuji se Adéla a na rozdíl od všech ostatních jsem ještě na střední škole – studuji obchodní akademii se zaměřením na cestovní ruch. Dále bych se ráda věnovala politologii, filozofii, žurnalistice nebo češtině, v tom ještě nějak nemám jasno, však mám ještě chvilku čas! Asi jako jediná nejsem teda z Brna ani Prahy, ale Krkonoš a neměnila bych. Když zrovna nefotím, což je valná většina mého času, ráda cestuji – především vlakem, lyžuji a učím lyžování, chodím po horách, peču a taky se starám o mého psa a koně. Miluju zimu, takže jakmile napadne první prašan, nic jiného pro mne neexistuje.

Jakub Jusko

Volám sa Jakub a práve som úspešne ukončil bakalárske štúdium Politológie na Masarykovej univerzite. Vo Zvol si info sa okrem bežnej administratívy zameriavam na prednášky pre slovenských študentov, ktorí čelia nástrahám súčasnej propagandy a fake news rovnako tak ako tí českí. Ak sa momentálne nenachádzam v Brne, pravdepodobne hrám v jednom košickom ochotníckom divadle alebo trénujem brankárov v našom mestskom klube.

Tibor Vocásek

Mám za sebou bakaláře z mediálních studií, žurnalistiky a politologie na FSS MUNI. V současnosti pokračuji tamtéž v magisterském studiu druhého z jmenovaných oborů. V rámci různých projektů se zabývám komunitními pracemi a lidskoprávní tematikou. Mimo to se zájmově i pracovně motám kolem médií a hudby. Protože hudba je láska <3

Nina Krausová

Jmenuji se Nina ale nemám ráda, když mi někdo říká Nino. Studuji žurnalistiku a politologii na FSS a pracuji v České televizi. Od malička jsem pionýrka a to je přesně to, co dělám nejradši. Děti, příroda a hry. A pokud zrovna nejsem pod stanem v lese, pravděpodobně mě najdete na fesťáku, doma u seriálů nebo ve vietnamské restauraci s letním závitkem v ruce.

Ondřej Chlupáček

Absolvent magisterského oboru Mediální a komunikační studia na Masarykově univerzitě a spoluzakladatel spolku Zvol si info. Baví mě média a svět kolem nich, momentálně pracuji v názorové rubrice Aktuálně.cz, je mi také blízká marketingová a PR komunikace, užívám si politiku a bizarní postavičky v ní. Mám rád, když nic nemusím, můžu trávit čas s přáteli, cestovat a užívat si cizokrajné kuchyně.

Jakub Fišer

Od začátku roku 2017 jsem pražským přednáškářem, díky čemuž jsem poznal spoustu krásných míst mimo Prahu. V té studuju dva obory na FSV UK – Mezinárodní teritoriální studia a Politologii a mezinárodní vztahy. S dezinformacemi bojuju ještě v týmu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty. Mám rád plzínku a cestování, při kterém si většinou stěžuju na absenci dobrý plzínky.

Josefína Knollová

Studuji v Brně na FSS Politologii a Mezinárodní vztahy. Jsem z Prahy, kde pořád trávím velkou část týdne, takže hodně času trávím ve vlaku, což mám ale ráda. Ráda čtu, ale složitě si na to hledám čas, potom taky fotím a hraju s naší skromnou kapelou. Potrpím si na kvalitní kávě, jídle, plzeňském pivě a dobré hudbě.

František Trojan

Studuju politologii a žurnalistiku na Masarykově Univerzitě. Letos je to pro mě první rok v Brně, co bojuju o bakaláře. Mám rád sport, divadlo, film a rád sleduju veřejné dění. Nemám rád, když veřejné dění někdo kazí dezinformacemi a nepravdami. Proto Zvol si info. A jmenuju se František!

Kryštof Havelka

V současné době se ze sebe snažím udělat bakaláře Bezpečnostních a strategických studií a Mezinárodních vztahů na FSS v Brně. Mimo to pracuji v tomto skvělém spolku, kde kromě přednášení, pomáhám tvořit obsah a vymýšlím novinky. V drobné míře taktéž vypomáhám i Občanskému institutu.  Pokud nedělám nic z výše zmíněného a nespím, tak rád sleduji globální politiku, čtu staré sci-fi nebo trávím čas v přírodě.

Veronika Batelková

Ahoj! Jmenuju se Verča a studuju žurnalistiku a politologii. Jako malá jsem si přála stát se učitelkou, přednášení mediální gramotnosti je tedy krásným propojením mého současného studia s tím vysněným. Mám ráda poznávání nových věcí, lidí, kultur a zkoušení nových a nových koníčků, což je taky důvod, proč je už ani nedokážu vyjmenovat 🙂

Lucie Svozilová

Ahoj, jmenuji se Lucie a již pátým rokem studuji na Masarykově univerzitě Sociologii a Pedagogiku. V rámci Zvol si Info jezdím přednášet na základní a střední školy i do jiných institucí už od jara 2017. Když štěstí přeje a mám i nějaký volný čas ráda jej trávím s přáteli na různých kulturních akcích nebo doma u seriálů.

Kristína Blažeková

Volám sa Kristína, bývam v Nitre, momentálne pracujem ako psychologička a popri tom sa snažím stíhať PhD štúdium pedagogiky na Slovenskej akadémii vied. Už pár rokov sa venujem problematike mediálnej gramotnosti a píšem o nej aj dizertačku, takže Zvolsi bolo pre mňa jasnou voľbou (na Slovensku nám niečo také zúfalo chýbalo). Vo voľnom čase čítam, pátram po internetovom bullshite a sledujem novodobé reality shows, o ktorých vám budem tvrdiť, že mi ide o psychologickú sondu do duše moderného človeka, ale v skutočnosti sa na nich len rada smejem.

Nikola Vlčková

Ciao! Volám sa Nika. Dievča z malebných Kysúc, ktoré je aktuálne usadené v Brne. Som absolventka medzinárodných vzťahov a politológie na Masarykovej univerzite. Zároveň mi učaroval politický marketing, čo je aj moje zameranie na magisterskom stupni. Zvol si Info je projekt, v ktorom môžem naplno využiť svoju energiu a hlavne robiť dobrú vec, tak potrebnú v dnešnej rýchlej dobe! A čo robím vo voľnom čase? Veľa spím, cestujem, fotím, instagramujem a vymýšľam kreatívne aktivity, ktoré nie vždy dopadnú podľa predstáv 🙂

Michal Myklín

Zakladatel Zvol si info. Bez něho by projekt nevznikl.

Veronika Dostálová

Zakladatelka Zvol si info. Bez ní by projekt nevznikl.

Alžběta Bajerová

Zakladatelka Zvol si info. Bez ní by projekt nevznikl.

Dominika Betáková

Zakladatelka Zvol si info. Bez ní by projekt nevznikl.

Samuel Kolesár

Zakladatel Zvol si info. Bez něho by projekt nevznikl.

Štěpán Rožník

Jsem studentem Angličtiny v elektrotechnice a informatice na VUT. Vytvořil jsem hru Infosaurus a současně se starám o web Zvolsi.info, který jsem částečně převzal po ZENI. Kromě programování mám rád populární psychologii, historii, politiku, léto a moře.

Páči sa vám to?

Chcete sa nás na niečo spýtať, alebo by ste radi, aby sme prišli aj na vašu školu? Napíšte nám a spoločne niečo vymyslíme.

Fakturačné údaje

OZ Zvol si info
Park Angelinum 11
04001 Košice
Slovenská republika
IČO: 52293505

Kontaktná osoba

Kristína Blažeková
tel.: 0907659179
e-mail: tim@zvolsi.info