Náš tým

Jsme skupina studentů Masarykovy univerzity, kteří si na podzim roku 2016 řekli “a dost!” a založili projekt Zvol si info. Nebavilo nás totiž dívat se, jak se chytré mozky plní hloupými (dez)informacemi. Sepsali jsme proto Surfařova průvodce po internetu, který čtenářům poslouží jako jednoduchý návod, jak se ve světě médií nenechat vodit za nos a nevěřit koninám.
S Průvodcem jsme vyrazili na sérii přednášek na středních školách po celém Česku a Slovensku. Na těch nás nejvíc baví, že sami studenti mají zápal se zlepšovat a o tématu diskutovat.

Od počátku Zvol si info již nějaký čas uplynul. Vystupovali na více jak stovce škol, také jsme vyhráli cenu Gratias Tibi od Člověka v tísni, umístili jsme se 3. místě ze zemí OBSE v soutěži  P2P: Global Digital Challenge a získali Cenu rektora Masarykovy univerzity. Také se nám podařilo napsat Nejlepší knihu o Fake news!!!, se kterou objídíme Českou republiku díky projektu Listování. Ruku v ruce s tím se nám i rozrostl tým a z původních devíti zakladatelů jsme přibrali členy z nejrůznějších koutů České republiky a Slovenska. Začali jsme spolupracovat s Městkou knihovnou v Praze, Národní knihovnou, Divadlem Petra Bezruče v Ostravě a mnoha dalšími.
Chcete, abychom přijeli i k vám? Napište nám na tym@zvolsi.info :).

Zvol si info tým v květnu 2018 na předávání Ceny rektora Masarykovy univerzity spolu s mentory Milošem Gregorem a Petrou Vejvodovou

Předsednictvo

Ahoj, já jsem Kateřina. Zvol si info jsem spolu s dalšími kolegy zakládala a nyní jsem předsedkyně spolku. Na starost mám především chod celého spolku, domlouvání a realizování přednášek (odhadem jsem byla na 40 školách). Ve volném čase studuji politologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a cestuji. Mimo to ráda vařím, spím a jsem milovník Francie.

Jsem hrdý absolvent Masarykovy univerzity, magisterského oboru Politologie. Zvol si info jsem spoluzakládal a mou hlavní činností v něm je opečovávat sociální sítě a starat se o marketing. V tomto odvětví už taky více než 6 let pracuju. Kdykoli mám volný čas, rád cestuju, při cestování samozřejmě rád & hodně jím a doma k tomu přidávám i vaření. V neposlední řadě stále praktikuju sebetrýzeň u výsledků Arsenalu FC.

Studoval Politologii a Bezpečnostní a strategická studia na MU, kde spoluzakládal projekt Zvol si info. Působí jako lektor a člověk přes finance. Přednášel na více jak 50 akcích a pomáhal taky s psaním Nejlepší knihy o Fake News. Má rád konspirační teorie a satirické fake news. Stará se o Kateřinu, když má hlad nebo když je unavená.

Přednáškáři

Ahoj, jmenuji se Lucie a již pátým rokem studuji na Masarykově univerzitě Sociologii a Pedagogiku. V rámci Zvol si Info jezdím přednášet na základní a střední školy i do jiných institucí už od jara 2017. Když štěstí přeje a mám i nějaký volný čas ráda jej trávím s přáteli na různých kulturních akcích nebo doma u seriálů.

Jsem studentkou magisterského oboru Bezpečnostní studia na FSV UK a vedle toho pracuji v PR v oblasti kyberbezpečnosti. Občas píši pro studentský časopis o tom, co trápí studenty a co se zrovna děje. Jsem společenský tvor, takže ve volném čase se nacházím většinou na koncertě nebo v kavárně, někdy také na swingové tančírně. Když se chci uklidnit, cvičím jógu nebo zpívám.

Jmenuji se Nina ale nemám ráda, když mi někdo říká Nino. Studuji žurnalistiku a politologii na FSS a pracuji v České televizi. Od malička jsem pionýrka a to je přesně to, co dělám nejradši. Děti, příroda a hry. A pokud zrovna nejsem pod stanem v lese, pravděpodobně mě najdete na fesťáku, doma u seriálů nebo ve vietnamské restauraci s letním závitkem v ruce.

Študuje magisterský program Medzinárodní vztahy na Masarykovej univerzite. Pre rok 2018 je Mládežníckym delegátom OSN za Slovenskú republiku. V rámci svojho štúdia sa zúčastnil študijných pobytov na Università di Bologna a Missouri State University ve Spojených státech amerických. Okrem štúdia má za sebou aj praktické stáže na Zastúpení Európskej Komisie, Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, v Kancelárii Prezidenta SR a v Center for European Policy Analysis vo Washingtone, D.C., kde sa zaoberal aj šírením „fake news“, dezinformáciami a spôsobmi ich odhaľovania. V súčasnosti sa okrem projektu Zvol si Info venuje aj projektu Visegrad fo(u)r Sustainable Development Goals.

Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity studuji Psychologii a Bezpečnostní a strategická studia.

Studuji doktorát na České zemědělské univerzitě v Praze, obor management. Zároveň na ČZU spolupracuji na různých projektech. Studuji také na KISKu, na Masarykově univerzitě. Ve volném čase mě můžete najít u hezké knihy, dobrého vína nebo u klavíru.

Jmenuji se Josef a od roku 2016 studuji na Univerzitě Karlově dva obory, konkrétně právo a právní vědu a mezinárodní teritoriální studia. Ačkoliv pocházím z Plzně, na univerzitě a v Praze obecně se cítím jako doma. Převážnou část svého času věnuji studiu ve snaze alespoň částečně pochopit lidský svět. Mám-li zrovna trochu volného času, trávím ho většinou přemítáním o tom, že žádný ve skutečnosti nemám. Pokud se přes to přenesu, nejraději čtu knihy, sleduji filmy nebo plánuji cesty po světě. A přemýšlím, zda-li se dá ještě zachránit.

Od začátku roku 2017 jsem pražským přednáškářem, díky čemuž jsem poznal spoustu krásných míst mimo Prahu. V té studuju dva obory na FSV UK – Mezinárodní teritoriální studia a Politologii a mezinárodní vztahy. S dezinformacemi bojuju ještě v týmu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty. Mám rád plzínku a cestování, při kterém si většinou stěžuju na absenci dobrý plzínky.

Volám sa Jakub a práve som úspešne ukončil bakalárske štúdium Politológie na Masarykovej univerzite. Vo Zvol si info sa okrem bežnej administratívy zameriavam na prednášky pre slovenských študentov, ktorí čelia nástrahám súčasnej propagandy a fake news rovnako tak ako tí českí. Ak sa momentálne nenachádzam v Brne, pravdepodobne hrám v jednom košickom ochotníckom divadle alebo trénujem brankárov v našom mestskom klube.

Mám za sebou bakaláře z mediálních studií, žurnalistiky a politologie na FSS MUNI. V současnosti pokračuji tamtéž v magisterském studiu druhého z jmenovaných oborů. V rámci různých projektů se zabývám komunitními pracemi a lidskoprávní tematikou. Mimo to se zájmově i pracovně motám kolem médií a hudby. Protože hudba je láska <3

Zakladatelé

Absolventka oboru Politologie na Fakultě sociálních studií MU. Patrí medzi zakladajúcich členov a členky Zvol si info a je spoluautorkou knihy Nejlepší kniha o Fake news!!! Behom svojho pôsobenia v projekte mala na starosti online a offline dotazníkové šetrenie. Zameriava sa na marketing, štatistiku a prácu s dátami.

Vystudoval jsem Bezpečnostní a stregická studia, pracuji v oblasti IT a PR, ve volném čase se realizuji v neziskovém sektoru a příležitostně se zabývám zkoumáním českého světlého ležáku.