• Kdo vás platí?
  Za naši činnost na projektu nás neplatí nikdo, všichni se mu věnujeme v našem volném čase a jedinou odměnou nám byly v prvním semestru získané kredity do studijního plánu a nadále už jen dobrý pocit z dobré práce.
  V prvních dvou semestrech naše fungování financoval Facebook v rámci iniciativy P2P Digital Challenge, do které je celosvětově zapojeno stovky univerzit po celém světě.
  (P2P Digital Challenge mimochodem funguje jako soutěž: v minulém semestru jsme se umístili mezi 5 nejlepšími univerzitami z celého světa a tento semestr mezi 3 nejlepšími univerzitami v rámci zemí OBSE.)
 • USA, Rusko, nebo Čína? Babiš, nebo Kalousek? Severní, nebo Jižní Korea? Vítáte, nebo stavíte ploty?
  Ani jedno. My se záměrně k politice, respektive k ideologiím, téměř vůbec nevyjadřujeme. Upozorňujeme jen na dezinformace v médiích a snažíme se ukázat, jak se nenechat napálit. Jinými slovy neříkáme lidem, co si mají myslet, ale jak mají přemýšlet. Témata si nevybíráme, ty jsou nám vybrány samy tím, jak se ve společnosti řeší. Bohužel se zrovna teď děje, že například k tématu muslimské imigrace teď vzniká více dezinformací než je obvyklé, tak se tomu tématu zákonitě věnujeme více, ale vždycky se snažíme být nad věcí.
 • Co máme teda číst? Odkud máme brát informace?
  První si nastudujte Surfařova průvodce po internetu, zapamatujte si dezinformační fauly v něm zmíněné a pak si vyberte taková média, kde se jich podle vás vyskytuje co nejméně. Taky se snažte vytvořit si něco jako “vyvážený mediální jídelníček” a zkuste se přihlásit k odběru médií, s kterými nemusíte úplně ve všem souhlasit. Poděkujete si, až si uvědomíte, že jste se tím vyhnuli uzavření do vlastní informační bubliny.
 • Kolik vaše přednášky stojí?
  První přednáška na dané škole/místě za den stojí 2 500 Kč, každá daší ten den plus 500 korun. Cena se skládá z odměny pro lektora, materiálů na přednášky, cestovného a nákladů na provoz spolku. Každopádně se vždycky můžeme domluvit jinak ;-).
 • Děláte přednášky i jinde než na středních školách?
  Ano, všechno se dá domluvit. Napište nám na tym@zvolsi.info a něco vymyslíme.